Rast a obrana

Prečo je potrebný rast pre dospelého človeka? Denne sú miliardy našich buniek opotrebované a musia sa nahradiť. 

Len bunková výstelka čreva sa  obnoví  každých 72 hodín. Aby sa zabezpečil tento neustály kolobeh buniek, telo musí vynaložiť veľké množstvo energie každý deň.

Naše telo funguje celkom odlišne pri prijímaní živín ako pri obrannej reakcii. Obe konfigurácie sa nevedia prejavovať súčasne. Pri obrannom móde sa obmedzia rastové prejavy.

  Keď utekáte pred levom, nie je najvhodnejšia doba na výživu a rast. Podiel buniek, ktoré prejavujú obrannú reakciu, závisí na miere vnímaných hrozieb.

Aj keď ste z týchto hrozieb v strese, môžete prežiť, ale chronické obmedzenie rastových mechanizmov aj tak vážne narúša zdravie.

  Je dôležité poznamenať, že k úplnému prežívaniu vášho života potrebujete viac ako sa  iba zbaviť stresujúcich prvkov.

Aby ste komplexne prosperovali, nestačí  sa iba zbaviť stresu, ale tiež musíte aktívne hľadať  radostný, milujúci a uspokojivý život, ktorý stimuluje rastové procesy v organizme.

Prostredie v ktorom vyrastáme, dokonca aj počas obdobia nášho vývoja pred narodením, veľakrát nás ovplyvní nie najpozitívnejšie v tom, aby sme si našli v živote to čo nás teší a napĺňa.

Rôzne predsudky, príkazy, zákazy, nezdravé názory, nám znemožnia prežívať svoj život naplno a tak sa aj sami oberáme o túto možnosť a veľakrát aj o svoje zdravie.

Našťastie existujú možnosti, ako eliminovať tieto nesprávne nastavenia na viac život podporujúce. Chceli by ste o tom vedieť viac? Pomôžeme Vám zistiť, čo Vás najviac obmedzuje v radostnejšom a zdravšom živote.