Račianska 66, Bratislava

PO - PIA termín podľa dohody

5. poschodie, č. 514

SO - NE možnosť dohody

TAJOMSTVO BRONZOVEJ POKOŽKY

Túžite po krásne opálenej pokožke? Okrem samoopaľovacích produktov a solárka môžete si pomôcť aj inak k príťažlivejšiemu vzhľadu vašej pleti. AKO? Doprajte si potraviny so zvýšeným obsahom betakaroténov, prípadne pomocou doplnku stravy, ktorý ich obsahuje v prírodnej forme.


PREČO? Vďaka betakaroténu sa opálite krajšie, zdravšie a aj o čosi rýchlejšie. Vnútorne pripravíte svoje telo na menšie riziko spálenia pokožky, ochranu pred pigmentovými škvrnami, úpalu a tiež, aby bronzová pleť vydržala dlhšie.

NAJLEPŠIE ZDROJE BETAKAROTÉNU: žlté, oranžové a červené ovocie, zelenina a tmavo zelená listová zelenina. Pri nevhodnom skladovaní ovocia a zeleniny, môže sa znížiť biologická aktivita betakaroténu a tiež ostatné priaznivé účinky ovocia a zeleniny.


AKO TO FUNGUJE? Betakarotén sa ukladá v podkoží a vytvára akýsi ochranný štít pred nepriaznivými vplyvmi slnečného žiarenia. Vďaka nim pokožka pomalšie starne a dostáva podporu ochrany pred ochoreniami kože. Má antioxidačné účinky, ktoré chránia organizmus pred voľnými radikálmi, ktoré poškodzujú bunky.


KEDY začať s papaním betakaroténov? Ideálne dva týždne pred odchodom na dovolenku, aby sa prospešné látky stihli „zapracovať“ v podkoží a aj v celom tele. Keby ste už nemali toľko času na prípravu, vždy je lepšie začať neskoršie ako nikdy.

SEXI OPÁLENIE – ak chcete pre svoju pokožku urobiť čosi navyše, okrem kvalitného opaľovacieho krému, ktorý samozrejme nemôže chýbať, pridajte do svojho jedálnička potraviny s betakaroténom alebo vo forme prírodného koncentrovaného nápoja JVi. Môžete ho mať teraz v skvelej letnej zľave.

Má príjemnú a osviežujúcu chuť, je nabitý s vitamínom C. Obsahuje mnohé iné prospešné látky vrátane spomínaného betakaroténu a tým vám zabezpečí skvelú podporu, aby ste sa tešili zo slnečných lúčov toto leto o čosi viac.

Slnko má veľkú silu a neoplatí sa podceňovať jeho účinky na naše zdravie. Kvalitnou výživou a ochranou v podobe opaľovacích prípravkov, okuliarov či slnečníka, máte tie najlepšie predpoklady, aby ste si užili leto do sýta a dlhšie sa tešili z vašej krásnej, zdravej pokožky.

Zdielať tento článok na:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Súvisiace články

PROTEÍNY – objavte ich silu!

Proteíny hrajú dôležitú úlohu v ľudskom zdraví. Ako už pravdepodobne viete, sú to hlavné živiny, ktoré dokážu budovať a opravovať telesné tkanivá. Využívajú sa aj na prenos

Ako cvičenie posilňuje mozog?

Všetci sme počuli, že „cvičenie nám prospieva“, ale zriedka počujeme, PREČO je to pre nás dobré. Aké sú skutočné benefity fyzickej aktivity? Iste, cvičenie nám

TAJOMSTVO BRONZOVEJ POKOŽKY

Túžite po krásne opálenej pokožke? Okrem samoopaľovacích produktov a solárka môžete si pomôcť aj inak k príťažlivejšiemu vzhľadu vašej pleti. AKO? Doprajte si potraviny so

AKO SA PRIPRAVIŤ NA DOVOLENKU?

Po dlhých zimných mesiacoch a náročnom boji s koronavírusom si oveľa viac ceníme možnosť ísť na dovolenku, užiť si slnečné lúče a dobiť si baterky

Ako posilniť imunitý systém?

Začína sa jeseň a je najvhodnejší čas sa pripraviť na túto časť roka. Podporiť obranný systém nášho tela je jednou z kľúčových a rozumných opatrení v boji