TAJOMSTVO BRONZOVEJ POKOŽKY

Túžite po krásne opálenej pokožke? Okrem samoopaľovacích produktov a solárka môžete si pomôcť aj inak k príťažlivejšiemu vzhľadu vašej pleti. AKO? Doprajte si potraviny so zvýšeným obsahom betakaroténov, prípadne pomocou doplnku stravy, ktorý ich obsahuje v prírodnej forme.


PREČO? Vďaka betakaroténu sa opálite krajšie, zdravšie a aj o čosi rýchlejšie. Vnútorne pripravíte svoje telo na menšie riziko spálenia pokožky, ochranu pred pigmentovými škvrnami, úpalu a tiež, aby bronzová pleť vydržala dlhšie.

NAJLEPŠIE ZDROJE BETAKAROTÉNU: žlté, oranžové a červené ovocie, zelenina a tmavo zelená listová zelenina. Pri nevhodnom skladovaní ovocia a zeleniny, môže sa znížiť biologická aktivita betakaroténu a tiež ostatné priaznivé účinky ovocia a zeleniny.


AKO TO FUNGUJE? Betakarotén sa ukladá v podkoží a vytvára akýsi ochranný štít pred nepriaznivými vplyvmi slnečného žiarenia. Vďaka nim pokožka pomalšie starne a dostáva podporu ochrany pred ochoreniami kože. Má antioxidačné účinky, ktoré chránia organizmus pred voľnými radikálmi, ktoré poškodzujú bunky.


KEDY začať s papaním betakaroténov? Ideálne dva týždne pred odchodom na dovolenku, aby sa prospešné látky stihli “zapracovať” v podkoží a aj v celom tele. Keby ste už nemali toľko času na prípravu, vždy je lepšie začať neskoršie ako nikdy.

SEXI OPÁLENIE – ak chcete pre svoju pokožku urobiť čosi navyše, okrem kvalitného opaľovacieho krému, ktorý samozrejme nemôže chýbať, pridajte do svojho jedálnička potraviny s betakaroténom alebo vo forme prírodného koncentrovaného nápoja JVi. Môžete ho mať teraz v skvelej letnej zľave.

Má príjemnú a osviežujúcu chuť, je nabitý s vitamínom C. Obsahuje mnohé iné prospešné látky vrátane spomínaného betakaroténu a tým vám zabezpečí skvelú podporu, aby ste sa tešili zo slnečných lúčov toto leto o čosi viac.

Slnko má veľkú silu a neoplatí sa podceňovať jeho účinky na naše zdravie. Kvalitnou výživou a ochranou v podobe opaľovacích prípravkov, okuliarov či slnečníka, máte tie najlepšie predpoklady, aby ste si užili leto do sýta a dlhšie sa tešili z vašej krásnej, zdravej pokožky.

Zdielať tento článok na:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Súvisiace články

TAJOMSTVO BRONZOVEJ POKOŽKY

Túžite po krásne opálenej pokožke? Okrem samoopaľovacích produktov a solárka môžete si pomôcť aj inak k príťažlivejšiemu vzhľadu vašej pleti. AKO? Doprajte si potraviny so

AKO SA PRIPRAVIŤ NA DOVOLENKU?

Po dlhých zimných mesiacoch a náročnom boji s koronavírusom si oveľa viac ceníme možnosť ísť na dovolenku, užiť si slnečné lúče a dobiť si baterky

IMUNITNÝ SYSTÉM a jeho PRAVIDLÁ

Ešte stále trvá chrípkové a aktuálne vírusové obdobie. Podporiť obranný systém nášho tela výživou je jednou kľúčových a rozumných opatrení v boji proti vírusom. PREČO? Každá naša

vyzivove doplnky

POTRAVINOVÉ DOPLNKY

V záujme zachovania optimálneho zdravia sa odporúča vyvážená strava obsahujúca vitamíny, minerály a ďalšie živiny, ako aj zdravý životný štýl.

cielene riesenia pharmanex

CIELENÉ RIEŠENIA

Produkty Pharmanex® Solutions (riešenia) boli vytvorené tak, aby spĺňali potreby každodenného života, poskytujú cielenú výživu pre konkrétne výživové potreby.