Klasická (švédska) a relaxačná masáž

Klasická masáž

Základom všetkých masáží je klasická masáž. Zlepšuje prekrvenie pokožkypodkožia a  svalov, pomáha uvoľňovať bolestivé a  stuhnuté svaly, aktivuje lymfatický systém, podporí krvný obeh, čím zlepšuje okysličenie organizmu. Zlepší sa výživa buniek ale aj ich očista od odpadových látok, čo je základom pre zdravie.  

Pomôže sa odreagovať, „vypnúť“ od všedných starostí a stresov, čoho je v dnešnej dobe stále viac. Dlhé hodiny strávené sedením pri počítači, v aute, na rôznych stretnutiach, rokovaniach,  na nohách v obchode, v reštaurácii či v  inom prostredí, …skrátka každá práca je niečím špecifická a veľakrát jednostranná, čo zn. sústavné preťažovanie určitých častí tela 

Kým je človek mladý, telo lepšie zvláda záťaž, ale ako roky pribúdajú, začínajú sa ozývať prvé ťažkosti a veľakrát je už neskoro na nápravu. Začne sa kolobeh návštev ordinácií a rôznych poradní na zlepšenie stavu. Veľakrát je to značne náročný proces nie len na fyzické ale aj emočné zdravie.  

Nečakajte, kým vás k masáži prinútia zdravotné ťažkosti.
Všetci si zaslúžime oddych a regeneráciu.

Častokrát pribudnú lieky, ktoré následne zaťažia tráviaci systém a už ťažko vystúpiť z bludného kruhu. Vždy je lepšia a menej bolestná prevencia. Aj keď si to vyžaduje trochu námahy snažiť sa lepšie si zorganizovať deň, vyhradiť si čas na regeneráciu. Preto je veľmi dôležité už v mladom veku si nastaviť správny životný štýl, denný režim. 

Či už sa rozhodnete pre prechádzku, nejakú športovú aktivitu alebo pasívny oddych formou masáží, vždy robíte skvelú vec pre svoje zdravie.  

Ak sa rozhodnete pre  klasickú masáž, podporíte tým celkové fungovanie organizmu, počnúc od zmiernenia bolestivých stavov stuhnutých svalov, lepšiu činnosť tkanívpružnosť pokožkykvalitu spánku, zrýchlenie látkovej premenyčinnosť žliaz s vnútornou sekréciou a v neposlednom rade pozitívny vplyv na centrálnu nervovú sústavu. Pôsobí tiež relaxačne a zmierňuje psychické napätie. 

Pýtajte sa,
alebo sa rovno objednajte

Máte otázky? Pýtajte sa. Máte záujem o objednanie termínu? Jednoduchým odoslaním základných údajov mi upresnite, o čo konkrétne by ste mali záujem a ja Vás budem podrobnejšie informovať o ďalších krokoch.

Vaše otázky, či záujem o termín

Pre koho je klasická masáž určená?

Masáž sa odporúča prakticky každému, kto nemá niektoré z kontraindikovaných ochorení. Klasická masáž je vhodná tiež pre ľudí s ochoreniami pohybového aparátu, s bolesťami chrbta, pri rekonvalescencii, po športovom výkonePre ľudí s poruchami spánku, a pre tých, ktorí potrebujú znížiť psychické napätie a stres. 

Kedy sa masáž neodporúča?

 • horúčkovité zápalové ochorenia 
 • infekčné ochorenia 
 • akútne zápalové ochorenia 
 • krvácavé ochorenia 
 • nádorové ochorenia 
 • ochorenie močových ciest a žlčníka 
 • v stave mimoriadnej únavy 
 • pooperačné stavy v dutine brušnej a hrudníku 
 • ochorenia dutiny brušnej spojené so zápalmi, alebo spojené s krvácaním (žalúdočný či dvanástnikový vred, nádory tráviaceho traktu a pod.) 
 • pokročilá osteoporóza 
 • kŕčové žily (varixydolných končatín (je možné prispôsobiť masáž) 
 • gravidita (je možné aplikovať tehotenskú masáž) 

Je vhodné ešte pred masážou informovať maséra, ak trpíte nejakým chronickým ochorením. Ak by sa nejednalo o kontraindikáciu, masér môže prispôsobiť masáž k vášmu zdravotnému stavu. 

Klasická masáž môže byť čiastočná, tzn. chrbát, šija, nohy, ruky, ramená, hrudník, brucho alebo celotelová, vždy podľa vašich aktuálnych potrieb.  

Relaxačná masáž

Čím sa líši od klasickej? Je to druh klasickej masáže s tým rozdielom, že je menej silová, príjemnejšia, jemnejšia a viac relaxačná. Pôsobí proti stresu, depresii a únave. Dokáže uvoľňovať svaly a tým podporiť účinok liečivej energie dotyku. 

Cieľom relaxačnej masáže je vyvolať stav celkovej relaxácie a hĺbkového uvoľnenia. Je vhodná  tiež pri bolestiach chrbta a celého tela, ktoré vznikajú každodenným preťažovaním a stresovaním organizmu. 

Pokojná relaxačná hudba, tlmené osvetlenie, príjemné, čisté prostredie napomáhajú celkovej relaxácií, navodeniu príjemnej atmosféry a tým aj odstráneniu rušivých vplyvov, ktoré spôsobili stres a rozladenie organizmu.  

Celkovo priaznivý účinok masáže na organizmus nám pomôže prinavrátiť pohodu, dobrý pocit a chuť do života. Zlepší sa funkčnosť nervového systému, psychiky, krvného obehu, vylučovanie toxínov a prebytočnej vody z tkanív. Priaznivo pôsobí na odstraňovanie opuchov, usadenín silí, zvyšovanie pružnosti kĺbového púzdra 

Je to jeden z najlepších spôsobov ako zmierniť únavu a navodiť psychofyzickú relaxáciu, čo môže byť zdatným pomocníkom v snahe si udržať zdravie na dlho.